Skip to main content

O nas

Życzenia klienta są spełniane

Opakowania, osłony, a może części mechaniczne lub precyzyjne? Dzięki naszej linii produkcyjnej jesteśmy przygotować praktycznie każdy element z tworzywa sztucznego.

Zajmujemy się kompleksowym przetwórstwem oraz formowaniem wtryskowym, co otwiera naszym Klientom wiele możliwości. Jesteśmy otwarci na każdą współpracę, a dzięki kreatywnemu podejściu i doświadczeniu znajdziemy rozwiązanie nawet w przypadku najbardziej wymagających zleceń.

Nasza wykwalifikowana kadra to nie tylko gwarancja wysokiej jakości produktu, ale także efektywnej obsługi linii produkcyjnej.

Profesjonalne podejście

25 lat działania w produkcji tworzyw sztucznych pozwoliło nam wypracować wysokie standardy i profesjonalne podejście.

Oszczędności na nadmiarowych kosztach

Dzięki naszym produktom jesteś w stanie zoptymalizować koszt firmy tak, by otrzymać najwyższą jakość za atrakcyjną cenę.

Dbamy o wspólne dobro

Odpowiedzialnie podchodzimy do kwestii ekologii, tworząc produkty nadające się do recyklingu i redukując własny ślad węglowy.

Historia

Początek wszystkiego

Nasze przedsiębiorstwo zostało założone dokładnie 10 czerwca 1980 roku przez pana Piotra Jose. Pierwotna nazwa firmy mówiła wszystko o naszej działalności: „Wytwarzanie artykułów w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych”. Jako rzemieślnicy zostaliśmy zrzeszeni w Spółdzielni Mechaników pod patronatem Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Dalszy rozwój

Ojciec pana Piotra – pan Jerzy Jose – trudnił się rzemieślnictwem od końcówki lat 50-tych XX wieku. Jego doświadczenie, zmysł biznesowy oraz kunszt rzemieślniczy pomógł w rozwinięciu przedsiębiorstwa.

Dzięki panu Jerzemu nie tylko wzrosła liczba zamówień, ale i poszerzono asortyment wytwarzanych produktów. Wytwarzano przede wszystkim części do motocykli, ale także artykuły metalowe. Do najpopularniejszych przedmiotów należały wieszaki na ubrania, stojące popielniczki, klucze nasadowe, skrzynki metalowe i maszyny do zszywania skór.

Tak szeroki wachlarz produktowy możliwy był dzięki specjalistycznym zakładom, na który składała się kuźnia, hartownia oraz obrabiarka do skrawania metalu.

Pierwsze pojemniki

Wobec problematycznej dostępności blachy w latach 80-tych XX wieku, konieczne było znalezienie alternatywy. Wytwórcy wymyślili, by klucze nasadowe pakować do skrzynek z tworzyw sztucznych, a nie metalowych.

Zadaniem stworzenia i zorganizowania produkcji opakowań z tworzyw sztucznych zajął się syn pana Jerzego – Piotr. Choć plastiki były nie mniej deficytowe, to właśnie one szybko podbiły serca konsumentów.

Pan Piotr bardzo sprawnie odnalazł się na rynku z własnym przedsiębiorstwem JOSE, która nieprzerwanie funkcjonuje już od blisko 40 lat.

W latach 90-tych firma wyspecjalizowała się w produkcji opakowań do przemysłu spożywczego. Słoiki typu PET z nalewakami i zamknięciami do butelek przeznaczone były do przechowywania napojów i olejów spożywczych. Asortyment przedmiotów, które były wcześniej wytwarzane przez firmę był jednak znacznie szerszy.

Wyrobnicy JOSE produkowali między innymi półki dashboardu (deski rozdzielczej) do Fiata 126p, opakowania do kluczy, części plastikowe do lamp, notesy na przystawkę czy elementy ozdobne do samochodów.

Artykuły gospodarstwa domowego 

Od końca lat 90-tych firma z powodzeniem rozpoczęła produkcję artykułów gospodarstwa domowego. Dużą popularnością cieszyły się akcesoria do sprzątania (wiadra z ociekaczem, mopy, szufelki, szczotki WC, bazy do mioteł), oraz elementy do przechowywania (miski, pudełka).

Ze względu na rozbudowany park maszynowy oraz ich uniwersalne zastosowanie, przedsiębiorstwo JOSE może wyprodukować niemal każdy element. Wystarczy do tego przygotowanie nowej formy, zgodnej z wytycznymi naszego Klienta.

Jose – dzisiaj

Po 42 latach możemy powiedzieć, że jesteśmy specjalistami w naszej dziedzinie i jednym z wyróżniających się producentów tworzyw sztucznych w Polsce. Prężnie się rozwijamy, nieustannie wchodząc na kolejne rynki europejskie i oferując coraz szerszą gamę usług.

Nie zapominamy o tym, co jest w naszej branży najważniejsze – najwyższa jakość produktu oraz precyzyjne wykonanie poszczególnych elementów.

Tym sposobem Jose jest marką rozpoznawalną, cieszącą się renomą i zaufaniem wielu tysięcy Klientów.

Zapraszamy do współpracy

Zainteresowała Cię nasza oferta? Pojawiły się pytania, na które chcesz uzyskać odpowiedź? Napisz do nas lub zadzwoń, a nasi eksperci z chęcią przedstawią Ci więcej szczegółów.

Kontakt